Laboratoria do nauki przekładu ustnego

Budynek Neofilologii Wydziału Filologicznego

Trzy laboratoria do nauki przekładu ustnego i kształcenia kompetencji językowych z systemem Sanako znajdują się na drugim piętrze. To sale nr 256, 257 i 258. System Sanako to narzędzie stworzone do doskonalenia umiejętności językowych i przekładu ustnego. Stymuluje on proces uczenia się poprzez ekspozycję na brzmienie języka źródłowego i wypracowywanie poprawnych nawyków w zakresie artykulacji, intonacji i struktur zdaniowych. Źródłami dźwięku służącego do ćwiczeń mogą być: materiały nagrane, podane na żywo przez nauczyciela, bieżące wystąpienia a także nagrania audio, czy audio wideo z Internetu. Różnorodne typy ćwiczeń wspierane przez system sprawiają, że nauka w laboratoriach jest ciekawa i przyjemna, a zapis ścieżki dźwiękowej wypowiedzi w różnych formatach plików dźwiękowych umożliwia dalszą pracę nad tak utrwalonym próbami. Nowoczesne laboratoria w budynku Neofilologii Wydziału Filologicznego służą kształceniu o bardzo wysokich kompetencjach językowych.

Wynajem powierzchni Uniwersytetu Gdańskiego regulowany jest Zarządzeniem Rektora Uniwersytetu Gdańskiego z dnia 01 sierpnia 2024 roku w sprawie zarządzania i dysponowania nieruchomościami. Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia najmu sali dydaktycznej jest zapoznanie się z regulaminem wynajmów UG i złożenie u administratora obiektu wypełnionego wniosku o wynajem. Pytania w sprawie przygotowania wniosku o wynajem pomieszczenia prosimy kierować bezpośrednio do administracji budynku przy ul. Kładki 24 – celem ustalenia szczegółów, opcji dodatkowych oraz dostępności. Dane kontaktowe na dole strony.

Budynek Neofilologii Wydziału Filologicznego
Gdańsk, Wita Stwosza 51